MSI Nightblade X2 i MI2 – zapowiedź nowości

Firma MSI zapowiedziała rozszerzenie swojej oferty produktowej o dwa nowe modele komputerów stacjonarnych, Nightblade X2 oraz Nightblade MI2, które dostępne mają być w wersjach w pełni wyposażonych, ale także  barebone, do których najważniejsze podzespoły np. CPU, kartę graficzną, pamięć RAM trzeba nabyć oddzielnie. Model X2 zamknięty będzie w obudowie o pojemności 16 litrów, a MI2 zmieszczono w obudowie 10-litrowej.

Nowe komputery będą oferowane z procesorami Intel Core i5 i Core i7 szóstej generacji, a więc opartymi na architekturze Skylake. W obu przypadkach maksymalna pojemność pełnowymiarowej pamięci RAM typu DDR4 to 16 GB. W obu komputerach firma MSI zastosowała płyty główne oparte na układach logiki Intel Z170 Express, a to oznacza możliwości związane z podkręcaniem procesorów. Producent chwali się tym, że w obudowach X2 i MI2 spokojnie można zmieścić nawet najmocniejszą obecnie kartę graficzną Nvidii  czyli GeForce’a GTX 980 Ti.

Nightblade X2 dodatkowo ma miejsce na pojedynczy dysk twardy w formacie 3,5 cala, dwa nośniki 2,5-calowe, a także dwa sloty M.2 dla nośników SSD. Producent zastosował kontroler sieci przewodowych 1 Gb/s (Killer NIC) oraz kontroler sieci bezprzewodowych 802.11ac (Killer Wireless AC). Z tyłu mamy port USB 3.1 typu C (generacja druga) o przepustowości 10 Gb/s, a z przodu port USB 3.1 (generacja pierwsza) typu C o przepustowości do 5 Gb/s. W obudowie montowany jest też 500-watowy zasilacz z certyfikatem 80Plus Silver. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 346 x 277 x 176 milimetrów.

MSI Nightblade MI2 jest mniejszy, aczkolwiek zapewnia on obsługę tych samych procesorów Intela oraz te same konfiguracje pamięci RAM typu DDR4. Płyta główna w tym modelu oparta jest jednak na układzie logiki Intel B150. Ponadto producent zastrzega, że najmocniejszą kartą graficzną Nvidii, jaką można zastosować w tym modelu jest GeForce GTX 970. Wynika to z tego, że Nightblade MI2 ma mniejszy zasilacz, w dodatku o mocy 350 W (certyfikat 80Plus Bronze). W obudowie GeForce GTX 980 Ti fizycznie się zmieści, ale przeszkodą i tak pozostanie zasilacz. Komputer zamknięto w obudowie o wymiarach 128 x 235 x 341 milimetrów.

Ceny komputerów MSI Nightblade X2 i Nightblade MI2 nie są jeszcze do nońca znane.

 

 

Źródło: MSI, PClab

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>